Najczęściej zadawane pytania
Poniżej znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące naszych produktów i materiałów – głównie betonu architektonicznego, ale też stali nierdzewnej i konstrukcyjnej, metali takich jak mosiądz lub miedź oraz Conalgy, czyli nasz kompozyt polimerowo-mineralny. Jeśli nadal masz wątpliwości – zadaj własne pytanie, odpowiemy niezwłocznie.
Nie, płyt Steinhorn Panels nie wolno kleić bezpośrednio do warstw wykończeniowych ściany takich jak tynki, gładzie itp. Mogą być klejone do ścian nie wykończonych (surowych) wykonanych z betonu i ceramiki przy założeniu, że są mocne i nie pylące. W przeciwnym wypadku należy zamontować na ścianie płyty OSB lub wiórowe zgodnie z kartą techniczną płyt.
Zgodnie z Kartą Techniczną minimalna grubość płyty OSB to 12 mm.
Płytę OSB należy zamontować do ściany mechanicznie przy pomocy kołków rozporowych po wcześniejszym wyrównaniu nierówności ściany lub stosując równocześnie pod płyty OSB piankę montażową.
Uwzględniając zalecenia Karty Technicznej dotyczące podłoża, najczęściej kleimy płyty Steinhorn Panels do podbudowy z płyt OSB. Zasady montażu płyt są takie same, jak przy układaniu innych wielkoformatowych płytek ceramicznych lub gresowych poza samym klejem, który w żadnym przypadku nie może zawierać w sobie wody. Do przyklejenia naszych płyt zalecamy użycie jednoskładnikowego kleju polimerowego Steinhorn Tackline, który jest bardzo łatwy w użyciu z uwagi na krótki (około 30 minut) wstępny czas wiązania co pozwala na ułożenie w jednym dniu płyt na całej wysokości ściany.
Kategorycznie nie! Klej zawierający w sobie wodę powoduje zawilgocenie klejonej strony i w konsekwencji powstanie naprężeń, które powodują wykrzywienie płyty zanim klej osiągnie swoją docelową wytrzymałość (podobnie jak to się dzieje z deskami drewnianymi).
Do klejenia płyt z betonu architektonicznego Steinhorn Panels należy używać kleju, który nie zawiera wody.
Do przyklejenia naszych płyt zalecamy użycie jednoskładnikowego kleju polimerowego Steinhorn Tackline, który został przez nas przetestowany i możemy za niego ręczyć. Oczywiście na rynku można znaleźć więcej podobnych produktów jednak nie zostały one przez nas przebadane.
Płyt Steinhorn panels tak samo, jak podłoża nie wolno niczym gruntować. Należy jedynie oczyścić miejsca, w których będzie aplikowany klej z niezwiązanych, luźnych części i odpylić
Jeżeli płyty Steinhorn Panels zamontowane będą w pomieszczeniu, gdzie nie będą narażone na żadne zabrudzenia to impregnacja nie jest konieczna chociaż wg nas zalecana.
Impregnację płyt Steinhorn Panels najlepiej wykonać zaraz po zakończeniu prac montażowych.
Zabrudzenia powstałe na powierzchni płyt Steinhorn Panels należy czyścić wyłącznie na sucho – szmatką lub szczotką. Gdy to nie pomoże, trzeba użyć czegoś konkretniejszego, a mianowicie włókniny ściernej do kamienia o średniej gradacji.
Płyty Steinhorn Panels można zamontować w łazience, nie zalecamy jednak ich stosowania w miejscach, w których będą miały bezpośrednią styczność z wodą i detergentami z uwagi na trudności z utrzymaniem ich estetycznego wyglądu.
Impregnację płyt Steinhorn Panels należy powtórzyć, jeżeli zauważamy niewystarczające działanie impregnatu jednak nie rzadziej niż co 4 lata.
Minimalna szczelina pomiędzy płytami Steinhorn Panels to 3mm, pozwala ona na kompensację zmian długości płyty spowodowanych rozszerzaniem po wpływem temperatury i wilgoci.
Jeżeli nie chcemy, aby prześwitywała ze szczelin płyta OSB wystarczy w miejscu styku pomalować ją dowolną ciemną farbą.
Tak, płyty Steinhorn Panels jak najbardziej nadają się do wykorzystania na zewnątrz. Należy jedynie pamiętać, że nie stosujemy wówczas płyty OSB, więc dopuszczalne podłoże to czysta ściana betonowa, ceramiczna lub konstrukcja metalowa systemu wentylowanego elewacji. Wskazane jest wykonanie impregnacji powierzchni licowej głęboko penetrującym środkiem hydrofobizującym.
Nie, płyt Steinhorn Panels nie można montować na podłodze. Do tego celu służą płyty Steinhorn Flexile.
Płyty Steinhorn Panels sprzedawane są standardowo w dwóch grubościach: 10 i 18 mm
Cięcie oraz wycinanie i wiercenie otworów w płytach Steinhorn Panels należy wykonywać odpowiednimi narzędziami, bez użycia udaru, dbając o równomierne, płaskie podparcie całej jej powierzchni. Płyty najlepiej ciąć „na sucho” cienką tarczą diamentową założoną na szlifierkę kątową lub inne elektronarzędzie przystosowane do pracy z tarczami diamentowymi. Cięte krawędzie można jeszcze przeszlifować papierem ściernym (gradacja od 40 do 120).
Proszę się z nami skontaktować w dowolny sposób, żeby ustalić, czy zakup nastąpi bezpośrednio u nas, względnie przez wskazany przez nas salon.
Tak, jak najbardziej istnieje taka możliwość. W naszym katalogu występują takie płyty pod nazwą „Custom”.
Do wyboru są 4 kolory standardowe: Snow White, Natural Cement, Medium Gray, Anthracite Dark. Próbnikami dysponują wszystkie salony handlujące naszymi produktami, na życzenie przesyłamy też próbniki indywidulnie.
Na górze naszej strony znajdą państwo przycisk kierujący do formularza zamówienia próbek.
Proszę się z nami skontaktować w dowolny sposób, żeby ustalić gdzie mieści się najbliższy salon z naszymi produktami i czy zakup nastąpi bezpośrednio u nas czy poprzez wskazany przez nas salon.
Do montażu płyt Steinhorn Panels nie jest konieczne posiadanie specjalistycznego przeszkolenia. W zasadzie każda osoba posiadająca podstawowe umiejętności techniczne, stosując się do informacji zawartych w Karcie Technicznej Produktu, jest w stanie samodzielnie zamontować płyty.
Nasza firma jako producent nie świadczy takiej usługi jednak nie wyklucza to możliwości zrealizowania jej poprzez firmę wykonawczą lub salon sprzedaży.
Różnica między tymi płytami jest głównie wizualna co w nielicznych przypadkach może skłonić projektanta do zastosowania płyt grubych. Cienkie płyty mają niezaprzeczalnie więcej zalet od grubych -przede wszystkim są lżejsze przez co łatwiejsze w montażu i tańsze w transporcie. Przez specjalistyczną recepturę zastosowaną w cienkich płytach beton ten jest bardzo łatwy w obróbce (cięcie, szlifowanie).
W płytach bez problemów można wiercić. Należy do tego używać narzędzi diamentowych „na sucho” i uważać, żeby przy tej czynności płyta od spodu dokładnie przylegała do podłoża.
Płyty z betonu architektonicznego po rozpakowaniu należy dla ustabilizowania koloru i wilgotności okładziny przechowywać przez co najmniej 48h w pomieszczeniu, w którym mają zostać zamontowane, w warunkach (wilgotność, temperatura) jakie będą docelowo tam panowały.
W naszej ofercie każdy standardowy format płyty występuje w wersji z otworami w rogach płyty, do montażu na śrubach. Otwory są tak skonstruowane, w taki sposób, aby można było je zaślepić stosując nasze oryginalne zaślepki.
Zamontowanie płyt Steinhorn Panels na kleju zgodnie ze sposobem przedstawionym w Karcie Technicznej powoduje, że tak zamontowane płyty są w 100% bezpieczne.
W naszej ofercie posiadamy 3 wersje gotowego zestawu Steinhorn Jumpy. W przypadku gdy ktoś zażyczy sobie zestaw indywidualny, dostosowany do własnych oczekiwań, to przygotujemy odpowiedni projekt, po zatwierdzeniu którego, zostanie zrealizowany i dostarczony do klienta. Możemy również zrealizować projekt indywidualny sporządzony przez projektanta klienta jednak w takim przypadku koniecznym jest, żeby projektant skonsultował z nami techniczne warunki wykonania projektu.
Jak najbardziej. Dysponujemy odpowiednim betonem z którego wykonujemy blaty kuchenne i łazienkowe oferowane w naszym katalogu produktów jako Steinhorn Zenith. Beton ten nadaje się także do wykonania blatów stołów i mebli, jak również jako monolitycznych barów czy lady recepcyjnych.
Betonowy blat wymaga odpowiedniego traktowania, aby jak najdłużej zachował swój wygląd i właściwości powłok impregnacyjnych. Wszystkie warunki jakich trzeba przestrzegać zawarte są w naszej instrukcji użytkowania i pielęgnacji.
Oferowane przez nas blaty betonowe Steinhorn Zenith impregnowane są fabrycznie. Przy odpowiednim obchodzeniu się z powłoką impregnacyjną, blat może być użytkowany przez wiele lat bez konieczności odtwarzania powłok.
Beton architektoniczny, podobnie jak każdy inny materiał może się poplamić lub ukruszyć, szczególnie jeżeli nie będziemy się z nim odpowiednio obchodzić. Naprawy potencjalnych spękań i ubytków w strukturze czy też innych uszkodzeń niestety będą widoczne i dlatego należy ich w miarę możliwości unikać stosując się do zaleceń zawartych w „Instrukcji użytkowania i pielęgnacji”.
Blaty Steinhorn Zenith wykonany z betonu architektonicznego są odporne na działanie wody dzięki odpowiedniej impregnacji.
Tak, blaty Steinhorn Zenith impregnowane są odpowiednimi impregnatami i dlatego będą odporne na zabrudzenia różnymi substancjami używanymi w kuchni pod warunkiem odpowiedniego obchodzenia się z nimi (warunki te opisujemy w naszej „instrukcji użytkowania i pielęgnacji”)
Najprostsza sytuacja jest gdy dysponujemy projektem, w którym ujęto wszystkie potrzebne detale do wykonania (wymiary i kształt otworu na płytę ceramiczną, wymiary i kształt otworu pod zlewozmywak, średnica i rozmieszczenie otworów pod baterię zlewu itp.). Jeżeli natomiast takiego projektu nie ma to oczywiście jesteśmy w stanie go wykonać po uzyskaniu potrzebnych informacji i uzgodnieniu szczegółów.
Zwykle grubość blatu Steinhorn Zenith wynosi 25-30 mm, jednak przy spełnieniu odpowiednich warunków można zastosować blat grubości nawet 10 mm. Dodatkowo krawędzie blatu można pogrubić lub pocienić.